RUX İSKELE
RUX İSKELE TÜRKİYE’DE
ARİFOĞLU İNŞAAT, Almanya’da 50 yıldır güvenli, kaliteli ve ekonomik iş iskelesi sistemleri üreten RUX firması ile işbirliğine giderek Türkiye’de kullanılan iskele sistemlerinde gelişmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyor. Almanya’nın sayılı iskele firmalarından biri olan RUX dünyanın çeşitli ülkelerinde iskele ve kalıp sistemleri üreten Scafom International BV grubuna bağlı olup, sahip olduğu yüksek teknoloji ile iskele sistemlerinde pratik çözümler sunuyor. İskele sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu güvenlik olup, RUX iskele sistemleri ilgili Alman ve uluslararası standartlarına uygun olup en son teknolojiye uygun olarak üretiliyor. Bunun dışında, iş verimliliğini arttırması, paslanmayı önleyen galvanizle uzun ömürlü oluşu, çabuk kurulumu ve stoklamada sağladığı kolaylıklar ile de maliyetlerde avantaj sağlıyor.
Türkiye’de dış cephelerde yapılan uygulamalarda görülen en büyük eksiklik gerek maliyet kaygısı ve gerekse yetersiz bilgi nedeniyle uygulanan yanlış ve emniyetsiz iskele sistemleridir. ARİFOĞLU, bu konuda iskele sistemleri konusunda Avrupa’nın lideri konumundaki Almanya’nın güçlü firmalarından RUX ile işbirliğine girdi. Bu işbirliği ile Türkiye’de iskele sistemleri konusunda gelişmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefleyen ARİFOĞLU, gerek Türkiye’deki şantiye tecrübesi ve gerekse yurtdışından alacağı destek ile iskele sistemlerinde standartları yükseltmeyi amaç edindi.
ARİFOĞLU-RUX işbirliğinin inşaat sektörü için avantajları şöyle sıralanabilir.
- Güvenli ve kaliteli iskele sistemleri
- Artan İş Verimliliği
- Avrupa normlarına uygun iskeleler
- İskele sistemlerinde pratik çözümler
- Yüksek teknoloji ürünü iskeleler
- Galvanizle sağlanan uzun ömür.
Yıllardır inşaat sektöründe “yapıda çözüm ortağınız” sloganıyla hizmet veren ARİFOĞLU, iskele sistemleri konusunda da Alman firması RUX ile aynı misyonu hedefliyor. ARİFOĞLU Beylikdüzü ofisinde başlattığı örnek iskele tanıtımını, getirilen ilk 20.000 m2 iskele sisteminin İHLAS BİZİM EVLER 3 şantiyesinde kurulumuyla devam ettirmektedir.

   Haberler / Duyurular